Ułatwienia dostępu

Zapal znicz Bohaterom

Uczniowie Klubu Historycznego im. Armii Krajowej po raz kolejny włączyli się ogólnopolski projekt „Szkoła Pamięta” inicjując akcję „Zapal znicz Bohaterom”.

W naszej szkole zorganizowali zbiórkę zniczy białych i czerwonych. Następnie, pod opieką pań Hanny Bogdańskiej-Szczygieł oraz Eweliny Dąbrowskiej, wyszli na Cmentarz Garnizonowy i Cmentarz Wojenny w Grudziądzu. Znicze zapłonęły m.in. na grobie gen. Stanisława Pruszyńskiego, który stał na czele wojsk polskich wkraczających do naszego miasta w 1920 r. A także na grobie komendanta Centrum Wyszkolenia Kawalerii gen. Stefana de Castenedolo Kasprzyckiego. Biało-czerwone światła zapłonęły także na mogile żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej, powstańca styczniowego, powstańca wielkopolskiego, na nagrobku pamięci ofiar zbrodni w Białochowie. Uczniowie zadbali również o zgrabienie liści i uporządkowanie nagrobków. Jesienny klimat złotych liści wprowadził każdego w czas zadumy o tych, których już z nami nie ma.

#SzkołaPamięta